Odkryj swoje mocne strony!

Jak to zrobić?

Polecam wykonanie badania Clifton StrengthsFinder (test Gallupa)

Instytut Gallupa wyróżnił 34 neuronalne wzorce (talenty), które ukazują nasze  naturalne sposoby myślenia, działania i odczuwania. Według Instytutu Gallupa najsilniej dominujące 5 talentów ma największy wpływ na nasze zachowanie.

MOJE TOP 5 po wykonaniu testu:

1. Aktywator –  Osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Aktywator, przyczyniają się do realizacji zadań dzięki temu, że potrafią swoje myśli obrócić w czyn. Swoje zadania chcą wykonać, a nie tylko o nich mówić.

2. Bliskość  – Osobom, które szczególnie wyróżnia cecha Bliskości, sprawiają radość bliskie relacje z innymi. Czerpią głęboką satysfakcję, pracując z przyjaciółmi nad osiągnięciem jakiegoś celu.

3. Strateg – Osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Stratega, tworzą alternatywne sposoby postępowania i przebiegu wydarzeń. Napotykając jakiekolwiek sytuacje, potrafią szybko dostrzec w nich istotne i znaczące schematy oraz kwestie.

4. Indywidualizacja  – Osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Indywidualizacji, są zaintrygowane niepowtarzalnością każdej osoby. Posiadają dar zrozumienia, dlaczego ludzie, którzy różnią się od siebie, potrafią wspólnie wydajnie pracować.

5. Odkrywczość –  Osoby, które szczególnie wyróżnia cecha Odkrywczości, są zafascynowane pomysłami i ideami. Potrafią odnaleźć związki pomiędzy zjawiskami, które z pozoru są całkowicie różne.

Co dało mi zrobienie badania Clifton StrengthsFinder  i praca z talentami?

  • Kierowanie uwagi we właściwą stronę.
  • Wyzbycie się perfekcjonizmu, akceptację i zrozumienie własnych słabości i ograniczeń.
  • Dopełnienie wiedzy o tym kim naprawę jestem.
  • Odkrycie tego co mi służy i jak mogę to przełożyć na życie.
  • Jeszcze głębsze zrozumienie ludzkich zachowań .
  • Odkrycie własnego, uśpionego potencjału.

Głęboko wierzę w to, że skupiając się na rozwijaniu swoich mocnych stron i naturalnych predyspozycji stajemy się bardziej produktywni.

Działając w ten sposób dużo łatwiej jest osiągnąć mistrzostwo w danej dziedzinie.

Praca zgodna z talentami staje się powołaniem i przyjemnością a nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy.  Chcesz dowiedzieć się więcej na temat talentów Gallupa, a także o tym jak wykonać test?

Polecam

(Visited 171 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *