Czy istnieje IDEALNY trening? #ruchniemawagi

Czy istnieje aktywność fizyczna, która jest idealnym treningiem dla współczesnego człowieka?

Tak, jest nią AQUA FITNESS.

To przede wszystkim BEZPIECZNY I WSZECHSTRONNY TRENING, który może uprawiać każdy, bez względu na wiek i kondycję. Polega na wykonywaniu ćwiczeń przy maksymalnym wykorzystaniu możliwości, jakie daje nam woda.

Co takiego wyjątkowego ma w sobie ta forma ruchu?
Poniżej przedstawię Ci 7 głównych korzyści płynących z treningu aqua fitness:

  1. Ruch w wodzie naprawdę nie ma wagi! Osoba, która na lądzie waży 100 kg, w wodzie będzie ważyła tylko około 10 kg. Dzięki temu bez obciążania stawów i kręgosłupa jesteśmy w stanie wykonywać mocne treningi spalające tkankę tłuszczową i kształtujące wydolność serca.

  2. W wodzie nie ma lustra. Każdy może ćwiczyć w swoim tempie, bez oceniania i porównywania się z innymi.

  3. Do wody nie zabieramy telefonu. Uczestnicy zajęć nawiązują prawdziwe relacje, ich głowa odpoczywa od ciągłego gapienia się w ekran i bycia online, sprawdzania powiadomień i przerywania treningu przez rozmowy telefoniczne, co niestety coraz częściej jest spotykane w treningach na lądzie.

  4. Łączy pokolenia i przełamuje bariery. W wodzie nie istnieje granica wiekowa, wszyscy mogą ćwiczyć razem, zarówno seniorzy, jak i nastolatki, panie i panowie, bo każdy z nich DAJE RADĘ! Dzięki temu buduje się piękna społeczność w realu, a nie w grupach na facebooku. Nikt nie czuje się wykluczony, bo aqua fitness łączy, a nie dzieli!

  5. To świetne lekarstwo na stres. Woda delikatnie masuje i ujędrnia ciało, niweluje napięcia i doskonale odpręża. Nawet po bardzo mocnym treningu odczuwa się błogi relaks, a nie obolałe i pospinane mięśnie.

  6. Nie ma nudy. Podczas jednych zajęć pracujemy równocześnie nad poprawą gibkości, koordynacji ruchowej, wytrzymałości i wydolności organizmu, będąc przez cały czas w odciążeniu. To jedyna forma ruchu, która zapewnia takie korzyści. Można wybierać spośród zajęć tanecznych,  ćwiczeń z różnorodnym sprzętem, treningów interwałowych typu tabata, czy coraz częściej spotykanych zajęć mentalnych.
  1. Nie trzeba umieć pływać. Można ćwiczyć dotykając dna i przy użyciu specjalnego sprzętu do aqua fitnessu, który ułatwia oswojenie z wodą.

Pamiętaj aqua fitness to nie gimnastyka w wodzie kojarzona z sanatorium. TO COŚ ZNACZNIE WIĘCEJ!

Chcesz spróbować?
Napisz do mnie, w jakim mieście poszukujesz zajęć aqua fitness, a w ramach naszej akcji postaram się znaleźć dla Ciebie odpowiednich instruktorów, którzy prowadzą profesjonalne zajęcia AQUA FITNESS, zgodne z ideą RUCH NIE MA WAGI.

(Visited 259 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *