Odkrycia – kwiecień 2020 r.

1. Odkryta książka: „Esencjalista” Greg McKeown

„W esenjalizmie nie chodzi o to, jak zrobić więcej, tylko jak robić właściwe rzeczy. Nie oznacza to także, że mamy robić mniej tylko po to, żeby mieć mniej pracy. Liczy się jak najmądrzejsze inwestowanie czasu i energii w celu osiągnięcia jak najbardziej wartościowych wyników poprzez robienie tylko tego, co istotne’’.
Książa warta uwagi nie tylko dlatego, że ukazuje jak bardzo mnogość decyzji i opcji do wyboru ma zgubny wpływ na naszą produktywność, ale też jak chęć ciągłego konsumowania prowadzi do wypalenia i upadku priorytetów.
W książce obalone zostaje też przekonanie, że „można mieć w życiu wszystko”, które najczęściej prowadzi do tego, że i tak już bardzo zestresowani ludzie starają się pomieścić w swoim nadmiernie zagospodarowanym życiu jeszcze więcej nowych rzeczy.
Autor podaje garść ciekawych rozwiązań, których wdrożenie z pewnością pozwoli odzyskać czas, by móc skupić się nad tym, co w życiu każdego z nas jest najważniejsze.

2. Odkryte miejsce: ParZona Cafe ul. Krakowskie Przemieście 51, Lublin

Miejsce odkryte przeze mnie już dawno temu, ale w dobie wirusa i społecznej izolacji poczułam, jak bardzo jest dla mnie ważne. To tu świętowałam z córką jej największe sukcesy. To właśnie w ParZona narodziło się w mojej głowie najwięcej kreatywnych pomysłów. W tym miejscu prowadziłam niekończące się rozmowy z moją najlepszą przyjaciółką, podczas których podejmowałyśmy ważne życiowe decyzje.
ParZona to coś więcej niż kawiarnia serwująca tylko przepyszną kawę, najlepsze śniadania, wyśmienite koktajle i sałatki.
To wyjątkowi ludzie, którzy tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.

3. Odkrycia muzyczne: Męskie Granie #wdomu

Cudowne akustyczne koncerty grane na żywo, z domów różnych artystów.
To one umilały mi czas izolacji, dostarczając tym samym wiele radości i wzruszeń.
Z wielką przyjemnością będę do nich wracać, choć w sieci dostępne są już tylko urywki poszczególnych występów. Moje serce skradły: Daria Zawiałow, Sorry Boys, Bass Astral x Igo.

(Visited 31 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *